7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Tıkanıklık Açma

Manavgat Baca Temizleme

Manavgat Baca Temizleme

Manavgat baca temizleme hizmetleri Manavgat genelinde son derece profesyonel ekipler eşliğinde son teknoloji cihaz ve makinelerle ve deneyimli personel eşliğinde7 gün 24 saat sizlerin emrindedir. Eskiden baca temizleme işlerinde insanlar kendileri müdahale yöntemlerini seçerlerdi tabi bunların büyük bir bölümü de başarısızlıkla sonuçlanırdı. Bu işin uzman ekipler tarafından yapılması hem sağlık ve hijyen açısından hem de hızlı ve kesin sonuç alınması açısından son derece önemlidir. Yanlış bir müdahalede insan hayatını tehlikeye düşüren sonuçların çıkabileceği asla unutulmamalıdır. Ve bu sonuçlar o yerdeki birçok kişiyi aynı anda hayati tehlikeye yol açacak şekilde etkileyebilmektedir.

 

Hangi Durumlarda Baca Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

 

Baca temizliği ilgili olarak ilk olarak bilinmesi gereken istenildiği zaman keyfe göre yapılan bir uygulama olmayıp tam tersine belirli kuralları olan  zorunlu bir uygulama olduğu gerçeğidir. Bu nedenle de gerek evlerde, gerekse işyerlerinde ve  fabrikalarda da kullanılan yakıt her ne olursa olsun, tüm bacaların belirli bir zaman dilimlerinde kesinlikle  temizlenmesi gerekliliğidir. Örnek vermek gerekirse, doğalgaz kullanılan birçok yerde bulunan kazan bacaları ile birlikte, kombi bacaları ve elbette doğalgaz soba bacaları ile fabrika üretim bacaları kesinlikle yılda en az 1 kez yetkili bakım yapabilecek kişiler tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte aynı zamanda restaurant ve yemekhane gibi çok kullanılan yerlerin de bacalarının aynı sebeple yoğunluğa bağlı olarak ayda 1 kez gerekli kontrollerinin, bakımlarının ve temizlik işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

 

Neden Baca Temizliği Yaptırmalıyız?

 

Baca ana işlev olarak; duman ve kullanılmış olan zararlı gazların bulunulan yerden aktarımını sağlayan özellikle kullanımı çok önemli olan ve kullanılması son derece faydalı olan bir sistemdir. Bu bacaların belirli periyotlarda iş yerleri ve evler için temizlik ve kontrolü yapılmamış olması doğal olarak  bacada herhangi bir tıkanma meydana getirme olasılığını arttıracaktır. Bu tarz durumlarda ise, tahliye olamayan karbon monoksit gazı, doğal olarak geri tepme yapmaktadır, sonuç olarak ise zehirlenmelere yol açmaktadır. Bu gaz bildiğiniz gibi kokusuz bir gazdır bu nedenle de anlaşılması çok güçtür. Bu özelliğinden dolayı zehirlenmelerde ölüm oranı oldukça fazla olmaktadır. Aynı şekilde temizlenmeyen bacalarda da yangın durumları meydana gelebilir. Tahmin edilemese de, bu yangınlar sonrasında ciddi mal kayıplarına yol açabileceği gibi aynı zamanda da normal olarak çevre kirliğine neden olur. Bütün bu sebeplerle, bacasını temizletmemiş olan ve yangına neden olabilen gerek evlere gerekse işyerlerine Belediyeler ve bağlı olduğu İtfaiye Daire Başkanlığı'nca yönetmeliklere aykırı bir şekilde hareket edilmesi ve baca temizliği ile ilgili olarak gerekli kontrollerin yapılmadığı için ciddi para cezaları uygulanmaktadır. Manavgat baca temizleme hizmetlerini güvenli bir şeklide yaparak herhangi bir sorunla karşılaşmamanızı garanti ediyoruz. Bizim için önemli olan insan sağlığıdır. Yaptığımız her işte buna dikkat ederek kaliteli ve sorunsuz işlemler yapmaktayız.

 

 

 

 

Baca Temizleme Çeşitleri

 

İlk olarak merkezi sistem baca temizliği; otellerin, restoranların, okulların ve apartmanların toplu konut ihtiyaçlarına hizmet eden bu tür yerlerin ısınma sistemlerinin bulunduğu ve bunlara bağlı bacalarının temizlenmesi olayıdır. İkinci olarak kurumlu bacaların temizlenmesi işlemi; Evlerdeki ya da iş yerlerindeki soba kurulumunda yapılması gereken ilk işlem baca temizleme işlemi olmalıdır. Kurumlu baca temizleme olayının gerçekleştirilmediği durumlarda, bacayı tamamen kaplayan kurumlardan dolayı baca kanalının olması gereken boyutlara göre çapı küçülmekte, bu durum ise soba verimliliğinin oldukça düşmesine ve duman zehirlenmelerine neden olabilmektedir. Üçüncü olarak fırınların baca temizliği; Baca temizliğinin hayati önem arz ettiği, yasa ve yönetmenliklerle zorunlu kılınan ve yetkililerce gerçekleştirilen sağlık denetimlerinin oldukça fazlalaştığı restoranlarda ve işletmelerde odunla çalışan fırınların baca temizliği çok fazla önem taşımaktadır. Odunla çalışan fırınların bacaya giden havalandırma kanallarında zamanla biriken kurumlar, fırın bacasının günden güne tıkanmasına yol açmaktadır. Ve son olarak apartmanların, restoranların, yemek hanelerin ya da şirketlerin mutfaklarının bağlı olduğu baca kanalları, davlumbazdan çekilen yağ ile bir tabaka oluşturarak buranın zamanla yağ ile kaplanmasına sebep olmaktadır. ve bu durum baca kanallarının ve bacanın tıkanmasına yol açar. İlgili yasa ve yönetmeliklerde zorunlu kılınan ve uzman ekiplerce gerçekleştirilmesi gereken yağlı kanal temizleme işlemi, gerekli ekipler ve yine bunu için gerekli temizleme maddeleri ile yapılmaktadır. Tüm bu baca temizleme işlemleri Manavgat baca temizleme hizmetleri bünyesinde yapılmaktadır.

 

 

Baca Temizliği Yaptırmanın Faydaları

 

Bacalarınızı periyodik olarak temizletip kontrolünü yaptırdığınız zaman ortalama olarak ısınma giderlerinden yüzde 20 oranında tasarruf yapmış olursunuz, ayrıca bacadan kaynaklanan zehirleme ve yangın çıkma olasılığı 4 kat azalmış olmaktadır. Ayrıca çeşitli yasa ve yönetmenliklerde baca temizliği ve kontrolünün yapılması zorunlu hala getirilmiştir. Bu şekilde olası para cezası ve yaptırımlardan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca tüm bunları yaptırdığınız zaman baca raporunu kolayca alınması mümkün olmaktadır. Baca temizliği yaptırmanın faydalarını ve getirilerini bu şekilde sınıflandırmak mümkündür.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ