7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Tıkanıklık Açma

Manavgat Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Manavgat Mutfak Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının korkulu rüyası olan lavabo tıkanıklığı, Manavgat mutfak gideri tıkanıklığı açma firmamız tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Bu sayede mutfakta hayatınız felç olmayacak ve günlük hayatınıza rahatlıkla devam edebileceksiniz.

Lavabolar Neden Tıkanır

Lavabolar aslında sık sık temizlenmediği için tıkanır şeklinde bir genelleme yapılabilir. Zamanla lavabo borusunda biriken yemek atıkları ve kirler lavaboları tıkamaktadır. Yemek tabaklarının çöpe boşaltılmadan lavaboya dökülmesi, demlikteki çayın lavaboya dökülmesi gibi mutfak artıkları zamanla borularda tıkanıklığa yol açar. Mutfakta az su kullanımı da lavabo tıkanıklığına sebep olabilir.

Bazen de teknik nedenlerle lavabolar tıkanmaktadır. Mesela lavabo borusunun dar olması ya da borunun akıntısının iyi olmaması sebebiyle de lavabolar sık sık tıkanabilir.

Lavaboların Tıkanmaması İçin Alınacak Önlemler

Öncelikle lavaboların tıkanmaması için  alınacak basit önlemlerden bahsedelim. Mesela sebze ve meyve yıkarken bir leğende yıkayarak suyunu süzdükten sonra kalan artıklar çöpe atılmalıdır. Çünkü toprak veya kabuk gibi artıklar borularda tortuya neden olabilir. Yemek tabakları mutlaka çöpe boşaltıldıktan sonra lavaboya alınmalıdır. Ayrıca mutfakta bol su kullanılmalı ve zaman zaman lavaboya sıcak su dökülmelidir. Hatta lavabodaki su akışının yavaşladığını sezerseniz lavabo açıcı da kullanabilirsiniz. Bu sayede muhtemel bir tıkanıklığın önüne geçebilirsiniz. Ancak tıkanıklık ciddi boyutlara ulaşmış ve lavaboda su birikmeye başlanmışsa Manavgat mutfak tıkanıklığı açma firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır

Lavabolar tıkanmadan önce aslında size sinyal vermektedir. Bu yüzden lavabo tıkanıklığını açmaktansa, lavabonun tıkanmasını önlemek en etkili çözüm yoludur. Şu işaretlerden lavabonuzun tıkanacağını anlayabilirsiniz:

Lavaboda tıkanıklık başladığı anda su akışı yavaşlar

Tıkanıklığın artmasıyla birlikte pis su akışı yavaşladığı için pis sular gitmez ve geri tepme yapar

Bazen lavaboda kısa süreli de olsa su birikmesi yaşanabilir

Bulaşık makineniz mutfak giderine bağlıysa aşırı yağlanmadan mutfak gideriniz tıkanabilir

Lavabo borusu tıkandıysa pimaşlardaki ek yerlerinden alt kata su sızmaya başlar.

Eski yapılı bir binada oturuyorsanız giderler eskimiş olabilir. Zamanla borularda kireçlenme ya da tortu birikmiş olabilir. Bu yüzden eski binalarda sık si borulara bakim yapmak gerekir.

Sık sık lavabo açıcı kimyasal kullanmak boruları ya da ek yerlerindeki contaları eskitebilir. Bu yüzden lavabo açıcı kullanırken biraz cimri olabilirsiniz. Çünkü bu lavabo açıcılar yalnızca borulara değil sağlığınıza da büyük zarar verir. Kimyasal döküldükten sonra açığa çıkan gaz insan sağlığını tehdit etmektedir.

Kendi İmkanlarınız İle Lavabo Açma

Bazen lavabo tıkanıklığı gidere yakın olabilir. Bu durumlarda kendi imkanlarınız ile lavabo açabilirsiniz. Mesela pompayı evye deliğine oturtarak hava pompalamanız halinde lavabo açılabilir. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın. Eğer bu şekilde açılmazsa lavabonun altında bulunan "s" şeklinde bükülmüş olan "s " borusunu elinizle tutarak sallayın. Bu esnada boru içinde biriken tortuları yerinden oynatmak amaçlanır. Sallama sonrasında lavaboda su varsa gidip gitmediğini kontrol edin. Lavaboda su yoksa da su dökerek akış hızını kontrol edin. Bu işlemi günlük hayatta da deneyebilirsiniz. Çünkü borularda atık oluşumunu engelleyecektir. Ayni zamanda lavabodan gelecek olan kokuyu önleyecektir.

Son çare olarak ise lavaboya bir çubuk sokarak tortuları oynatmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntem oldukça risklidir. Çünkü sert bir hareket halinde boru delinebilir.

Lavabo Tıkanıklığı Açarken Dikkat Edilecekler

Lavabo tıkanıklıklarında en çok kullanılan yöntem lavabo açıcı kimyasal ürünlerdir. Ancak bu ürünler boru içerisinde kireç gibi bir tabaka bıraktığı için kısa sürede tıkanıklık yeniden nükseder. Tesisatçı çağırmanız halinde ise tıkanıklıkta açılan bir delikten su akışı sağlanır ve böylece tıkanıklık giderilmiş gibi görünebilir. Ancak tıkanıklık kısmi olarak açıldıysa yine kısa sürede tıkanacaktır. İhtiyacınız olan şey profesyonel bir firma tarafından lavabonun tamamen açılmasıdır. Bu sayede uzun süre boyunca lavabonuzu rahatça kullanabilirsiniz.

Profesyonel Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanma lavaboları açmak için evde kendiniz bazı yöntemler denediyseniz ancak sonuç alamadıysanız, mutlaka profesyonel yardım almalısınız. Çünkü yaşanabilecek olan bir geri tepme halinde mutfağınız ve eviniz atık sulara maruz kalacaktır. Bu yüzden de açılmayan lavaboya çok fazla müdahalede bulunmaktan kaçının.

Profesyonel yöntemlerle lavabo tıkanıklığı açmak için teknolojik ürünlerden yardım alınır. Kamera sistemi ile lavabonun içerisine girilir ve tıkanıklığa sebep olan atık tespit edilir. Bu atığın tespiti çok önemlidir. Çünkü tıkanıklığa tek bir ürün sebep olabileceği gibi, zamanla orada biriken pek çok atık da tıkanık oluşturmuş olabilir. Her iki durumda da tıkanıklığı açmak için izlenecek yöntem farklılık arz etmektedir.

Kamera İle Tıkanıklık Açma

Manavgat mutfak tıkanıklığı açma konusunda oldukça uzman olan firmamız, deneyim ve teknolojiyi birleştirerek hizmet sunmaktadır. Kamera ile tıkanıklık tespit edildikten sonra gider açma makinesi ile boru tamamen temizlenir. Temizlik sonrası yine kamera ile kontrol edilir. Tıkanıklığın tamamen giderildiğine emin olduktan sonra işleme son verilir. Yaklaşık 45 dakikalık bir işlem sonrası lavabolarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

 

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ