7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı

Manavgat Su Kaçağı Tespiti

Manavgat su kaçağı bulma işlemi elektronik cihazlarla kırmadan dökmeden yapılmaktadır. Günümüz teknoloji ile beraber kullanılan su kaçağı bulma ve tıkanıklık açma cihazlarıyla yapılan işlemler eskiye göre oldukça kolaydır. Bilinçli ve tecrübeli kullanılan bu cihazlar sayesinde su kaçakları 15cm2 kadar küçük bir alanda rahatlıkla tespit edilmekte, kameralı tıkanıklık açma cihazlarında ise görüntü sürekli alınabildiği için tıkalı bölgeye rahatlıkla erişilip, tıkanıklık giderilebilmektedir.

 

Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

 

Su kaçaklarının çok farklı sebepleri olabilir ama bu kaçaklar büyük çoğunlukla eskimiş su tesisatı, yanlış kullanılan malzemeler ve aşırı su basıncı ile oluşmaktadır.  Manavgat su kaçağı tespiti veya tıkanık gider borusu açma gibi konularda gelişmiş cihaz ve ekiplerle ile sizler en kaliteli şekilde yardımcı olmak için çalışıyoruz. Su kaçağı bulma konusunda kaçak tespit cihazları ile yaptığımız çalışmalar sonucunda kaçağın hangi noktada olduğunu tespit ederek bu şekilde sadece bu noktaya müdahale edilmesi sağlanır. Bu şekilde evinizde fazladan alan kırmak zorunda kalmadan sadece tek bir noktaya müdahale edilerek onarım işlemi yapılır. Böylece zamandan da tasarruf edilmiş olmaktadır. Tıkanık boruların açılması için kameralı sistemleri kullanma suretiyle asıl sorunun olduğu yer belirlenerek bu şekilde bu yere müdahale edilir. Bu sayede boş yere fazladan yer kırmak zorunda kalmadan daha az masraflı olarak tıkanıklıklar giderilir. Oluşan bu su kaçakları daha fazla boşan akan su sarfiyatına neden olmaktadır. Giderinizdeki sorun kalitesiz malzeme ve vasat işçilik kullanılarak inşa edilmiş eski yapılarda daha çok görülür. En istenmeyen sonuçlardan biri de kaçaklardan sızan pis sudur. Su kaçaklarından sızan pis sular değdiği alana mikrop taşırlar. Mikrobun bulaştığı alanda aldığınız hava bile bakteriyel olur buda su kaçaklarının sağlık üzerindeki bir diğer olumsuz etkisidir. Yapılan başka bir yanlış ise; sorunun kendi kendine çözülmesini beklemek. Bu tür su kaçaklarında sorun kendiliğinden çözülmek ve kurumak yerine suyun oluşturduğu nemden dolayı yapılarınızda küflenme, kötü kokular baş gösterebilir. Su kaçakları kendiliğinden düzelmediği gibi sürekli sızan su ile aşınan tesisatın farklı yerlerinde de problem oluşturur. Hatta komşu tesisatınıza da zarar verebilir. Bu durumda daha az maliyetle daha kısa sürede çözebileceğiniz sorundan daha büyük bir probleme sahip olursunuz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

 

Belli başlı su kaçağı belirtileri  şunlardır;  Su sayacınız, musluklar kapalı olduğu halde sürekli dönüyorsa, faturanıza normalden yüksek meblağlar ödemek zorunda kaldığınızda, banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ varsa, seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştiriyorsa, ıslak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde, duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda, evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşanması durumudur.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

 

Binalarda meydana gelebilen su kaçaklarını tespit etmek için, pek çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi doğru ve hassas sonuçlar verebilir fakat her yöntemin kullanıldığı yer farklılık göstermektedir. Kullanılan noktaya ve kullanım şartlarına göre değişkenlik gösteren yöntemin, doğru bir şekilde seçiminin yapılması çok önemlidir. Su kaçağı tespiti sırasında hangi yöntem ile tekniklerin kullanılacağı, seçiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak bölgenin durumuna dikkat edilmelidir. Daha sonrasında hazırda bulunan ekipmanlar kontrol edilmelidir. En fazla kullanılan su kaçağı bulma teknikleri ise şunlardır; Tahmin yürütme ve bu tahmini seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği, Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme, Boru kamerası kullanarak görüntüleme, Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma, Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme.

Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar

Dinleme Ekipmanı: Su kaçaklarını bulmak için en çok tercih ettiğimiz alet, Dinleme Cihazlarıdır.  Bu cihazın diğer cihazlardan farklı kılan bir özelliği olarak, en hassas bilgileri veren alet olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında su kaçağının yerini hızlıca tespit edebilen Dinleme Cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça kullanışlı ve başarılı bir alettir. Termal Kamera: Çoğunlukla sıcak su borularında oluşan sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Fakat diğer cihazlarda göre eksi olan tarafının olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hangi marka ürün olursa olsun. Termal Kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye varamamaktadır. Pis Su Kamerası: Sızıntının meydana geldiği pis su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis Su Kamerası sayesinde, el yardımıyla servis hizmeti verdiğimiz yerlere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan inceleme sonucunda tesisat hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranına yansımaktadır. Nem Ölçer: Sıvı ile temas halinde bulunan ortamların 3 cm kadar derinliğine inebilen Nem Ölçer cihazı, nem seviyesini ölçmek için kullanılmaktadır.  Manavgat su kaçağı tespiti hizmeti olarak tüm bu ekipmanları ve en son teknoloji olarak kullanılmaktadır.

 

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ