7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Tıkanıklık Açma

Başarı Vidanjör

Başarı Vidanjör

Vidanjör, günümüz toplumlarındaki en temel ihtiyacın başında gelir. Manavgat taki Günümüzde toplumların yaşayış biçimlerinde ciddi değişiklikler olmuştur. Daha önce köy hayatına ağırlık veren insanlar pek çok nedenler sonucunda kent hayatına geçmiştir. Bu durum da şehirlerin her geçen gün daha da kalabalık bir hale gelmesine neden olur. Bunun sonucunda da şehir hayatında yaşanan bazı aksaklıklar oluşur. Bunların başında da kanalizasyon tıkanıkları gelir. Çünkü insani atıkların bir araya toplanması ile birlikte kanalizasyonlarda tıkanıklıklar meydana gelir. Bu tıkanıklıları ortadan kaldırmak için de vidanjör kullanılır.

Vidanjör Nedir?

Vidanjör; fosseptik kuyularında biriken insani atıkları çekmek için kullanılan araçlardır. Aynı şekilde bu araçlar kanalizasyon sistemlerinde oluşan tıkanıklığı çözmek için de kullanılır.

Şehirlerin lağım sistemleri vardır. Bu sistem, insanların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmesi için oldukça önemlidir. Çünkü atıklar evlerde ya da iş yerlerinde bulunan giderlerden lağımlara kavuşur. Bu sayede insanlar bu kirlilikten etkilenmez.

Lağım sistemleri şehirler için son derece önemlidir. Çünkü bu sistemde meydana gelen en ufak bir tıkanıklık insanların sağlık sorunlarına yaşamasına neden olur. Hatta çoğu zaman lağımlarda oluşan tıkanıklıklar evlerdeki ya da iş yerlerindeki giderlerden atıkların geri çıkmasına neden olur. Bu durumda şehirde yaşayan insanların büyük bir kısmını mağdur eder. Bunun önlenmesi için, lağımlarda meydana gelen tıkanıklıkların hemen açılması gerekir. Lağım tıkanıklığı açma işlemi için de vidanjör araçları kullanılır.

Vidanjörler Nerelerde Kullanılır?

Vidanjörler vakumlu araçlardır. Kendi sistemi içerisinde bir emme borusuna sahiptir. Bu boru sayesinde atıkları vakumlayarak aracın içine çeker. Bu sayede lağım boşalır. Gerekli temizliği de boş lağımda gerçekleşir.

Şehirlerin lağımları tıkandığı zaman; neyin tıkanıklığa neden olduğunu bulmak gerekir. Bunun için de lağımların boş olması gerekir. Çünkü dolu olan bir lağımda müdahalede bulunmak imkânsızdır. Bu nedenle de vidanjörler kullanılır. Çünkü vidanjörler, lağımların içerisindeki tüm insani atıkları araca çeker. Böylece hem lağımda nerenin tıkandığı kolay bir şekilde bulunur. Hem de lağımlar temizlenerek; insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumların önüne geçilme işlemleri sağlanır.

Vidanjörler sadece lağım tıkanıklığı işlemlerinde kullanılmaz. Vidanjör kullanımı pek çok alanda da karşımıza çıkar. En çok atık su arıtma tesislerinde kullanılır. Çünkü atık suların arıtma tesislerine getirilmesi gerekir. Bu işlem sırasında atık su taşınması için vidanjör kullanılır. Böylece atık su merkezlerine insani atıklar taşınmış olur.

Vidanjörler, tanklara çamurların ve yağmur sularının birikmesinde de kullanılır. Özellikle yağmur yağdığı zaman tanklarda bu sular birikir. Biriken bu sular da bir süre sonra tankın tabanında çamura dönüşür. Bu durumdan da kurtulmak için vidanjör kullanılır. Çünkü vidanjörler tanklarda biriken yağmur sularını vakumla çalışan sistemi sayesinde içine alır. Aynı sistem ile çamurları da temizler. Bu nedenle sıvıların bir yerden başka bir yere taşınması sırasında da vidanjör kullanılır.

Vidanjör Kullanmanın Önemi Nedir?

Vidanjör kullanımın önemi şehir hayatı için oldukça fazladır. Çünkü tıkanan lağımlar şehir hayatında oldukça sıkıntılara neden olabilir. Hatta pek çok hastalık bu şekilde insanlara bulaşabilir. Bu nedenle şehirlerde belediyeler için en önemli ayrıntı lağımlardır.

Lağımlarda meydana gelen tıkanıklıkların pek çok nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanı evlerdeki ya da iş yerlerindeki giderlerin yanlış kullanımıdır. Özellikle mutfak giderlerinde yağlı kirler ya da yemek artıkları dökülebilir. Bu durum hem evin giderinde tıkanıklığa neden olabilir. Hem de lağımlarda tıkanıklık olarak karşımıza çıkabilir. Mutfakta atılan yemek artıkları ya da yağlı kalıntılar lağım sistemi içerisinde tıkanıklık oluşturur. Özellikle yağlar; gider sistemi içerisinde donabilir. Bu durumda da lağımlar tıkanabilir.

Lağımların tıkanıklığına mutfak giderleri kadar tuvalet giderleri de neden olabilir. İnsanlar genellikle tuvaletlere; tuvalet kâğıdı ya da ıslak mendil gibi cisimler atar. Bu cisimler suda erimediği için lağımlarda tıkanıklığa neden olur. Aynı şekilde özellikle halka açık yerlerde bulunan tuvaletlere çocuk bezi ya da kadın pedi gibi pek yabancı cisim atılır. Bunlar da ya o tuvaletin giderinde tıkanıklığa neden olur. Ya da şehir lağım sisteminde tıkanıklığa neden olur.

Evlerden ya da iş yerlerinden gelen yabancı cisimler, lağımlarda tıkanıklığa neden olduğu gibi; lağımların yanlış kurulmasından dolayı da tıkanıklık oluşabilir. Lağım sistemi yeterince eğimli bir şekilde inşa edilmemiş ise de tıkanıklık meydana gelir. Bu şekilde yağmur yağdığında bile lağımda tıkanıklık olabilir.

Lağımlarda oluşan tıkanıklıklardan kurtulmanın en iyi yolu vidanjör kullanmaktır. Vidanjör sadece tıkanıklık olduğunda kullanılmaz. Aynı zamanda tıkanıklığın oluşmaması için de vidanjör kullanılır. Çünkü şehirlerin lağım sistemlerinin de belirli aralıklar ile temizlenmelidir. Bunun için de firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız hem size vidanjör hizmeti sağlar. Bu sayede istediğiniz an lağım temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde vidanjör ile atık su tesislerine atık suların taşınması da çok kolay hale gelir. Firmamız tıkanıklık ile ilgili her türlü hizmeti size sunar. Siz de tıkanıklıktan hemen kurtulabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ